سوهان کره ای لقمه ای زعفرانی شکلاتی

یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه سوهان است که در تنوع مختلفی از جمله کره ای، لقمه ای، زعفرانی و شکلاتی موجود است. برای آشنایی با این محصول باید تاریچه آن را بررسی کنیم. فردی به نام ملا ابراهیم شماعی در زمان قاجار وقتی ساخت صحن حضرت معصومه تمام شد نوعی حلوا تهیه کرده بود. بزرگان مراسم این حلوا را بعد از ناهار میل نمودند و و یکی از آن ها عرض می کند که این حلوا غذا را مانند سوهان می برد و آن را هضم می کند. از آن پس نام این حلوا به سوهان تغییر پیدا کرد و افراد زیادی به مصرف آن تمایل نشان دادند و همن امر موجب شد که سوهان معروف و زبانزد شود.

سوهان کره ای لقمه ای

یکی از انواع شیرینی های بسیار مغذی، سوهان کره ای لقمه ای است که نزد مردم بسیار محبوب و دوست داشتنی می باشد. سوهان در زمان قدیم به سوهان گل نازک معروف بوده و برای تولید آن از موادی از جمله روغن حیوانی، جوانه گندم، زعفران، آرد، شکر و هل استفاده می شده است.

این مواد را درون دیگچه های بزرگی می ریختند و سپس با وسیله ای که هستون نام داشت آن را هم می زدند.

سوهان لقمه ای زعفرانی

یکی از انواع سوهان، سوهان لقمه ای زعفرانی است که از کره، شکر، آرد سفید، آرد گندم، شکر، هل، گلاب، زعفران و بادکا تهیه می شود. هر کدام از این مواد دارای خواصی هستند که در هر شیرینی استفاده شوند، خواص خود را حفظ می کنند.

سوهان لقمه ای در واقع یک لقمه سوهان است چرا که به مانند این است که سوهان را لقمه گرفته  اند. در قدیم این سوهان را با استفاده از دست به صورت لقمه های کوچک و بزرگ در می آوردند چرا که خوردن آن راحت تر بوده است.

سوهان لقمه ای شکلاتی

از سوهان های بسیار خوشمزه که طرفداران زیادی دارد می توانیم سوهان لقمه ای شکلاتی را نام ببریم که از مواد درجه یک و مرغوب تولید شده است.

افرادی که به شکلات علاقه مند هستند می توانند از این نوع سوهان استفاده کنند چرا که هم شکلات است و هم گز.

این سوهان مانند همان سوهان لقمه ای و با همان روش تولید می شود و در اخر آن را در شکلات آب شده می غلطانند و بر روی کاغذهای روغنی قرار می دهند تا خشک شود.

این نوع سوهان باب طبع کودکان است.

سوهان لقمه ای شکلاتی

سوهان عسلی لقمه ای

یکی دیگر از انواع مختلف سوهان، سوهان عسلی لقمه ای است که باب طبع بسیاری از ایرانی ها می باشد. روش تهیه این سوهان بسیار آسان است و همه ی افراد می توانند به راحتی آن را در منزل خود درست کنند. فقط بایستی مواد را به درستی اندازه گیری کنند. ابتدا دو قاشق عسل، چهار قاشق روغن و یک استکان آب را درون یک کاسه بریزید و سپس بر روی حرارت قرار دهید. وقتی مواد به رنگ قهوه ای روش در آمد، مخلفات را به آن اضافه کنید و هم بزنید. در مرحله بعد زعفران را اضافه کنید و حرارت را کم کنید تا مواد قهوه ای شوند. مواد آماده شده را در یک ظرف بریزید و بعاز خشک شدن برش دهید.

قیمت سوهان گزی لقمه ای

یکی از مقوی ترین شیرینی ها، سوهان گزی لقمه ای است که با قیمت های مختلفی در معرض فروش قرار می گگیرد. قیمت آن ها تحت عواملی مانند مواد اولیه، کیفیت، نحوف خرید و فروش، نواسنات ارز و غیره تعیین می شود. هرچه مواد اولیه ای که در تولید استفاده می شود، مرغوب تر باشد در نتیجه قیمت هم افزایش پیدا می کند.

سوهان لقمه ای گزی

سالم ترین و کامل ترین منبع انرژی برای افراد، سوهان لقمه ای گزی است چرا که تمان خواص و فواید گز را نیز شامل شده است. برای تولید گز از انگبین، ترنجبین، عسل، مغز پسته، بادام و سفیده تخم مرغ استفاده می کنند. این سوهان خواص گز و سوهان را باهم دارد و یکی از شیرینی های بسیار مفید می باشد. سوهان گزی همانند سوهان لقمه ای که در وسط ان گز به جای مغر وجود دارد. این سوهان خود دارای انواع مختلفی است که هر فرد متناسب با ذائقه خود می تواند خرید کند.

سوهان لقمه ای گزی

سوهان لقمه ای مغزدار

یکی از سوهان هایی که سفت تر می باشد، سوهان حلوایی لقمه ای مغز دار است که روش تهیه آن با سایر این محصولات متفاوت است. کودکان و میانسالان به راحتی می توانند از این حلوا استفاده کنند چرا که مصرف آن بسیار راحت می باشد. این سوهان به حلوا شباهت دارد اما حلوا نیست.

در واقع این سوهان مانند حلوای معمولی است ولی مواد اولیه آن ها با هم متفاوت است و بهدلیل اینکه ظاهری خمیر مانند رارد به این اسم معروف است. مصرف این سوهان خالی از لطف نیست و برای یک بار هم که شده از آن استفاده کنید.

سوهان لقمه ای بدون فر

همه افراد می توانند سوهان لقمه ای را بدون فر نیز درست کنند. برای این کار ابتدا شکر، خامه و عسل را بر روی حرارت قرار می دهیم تا گرم شوند. در این مرحله باید دقت کنیم تا مواد به نقطه جوش نرسند و فقط گرم شوند. در مرحله دوم گردو زعفران را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا خشک شود. در یک قابلمه الک را درون قابلمه می گذاریم و در آن را می گذاریم تا مواد به صورت توری کف قابلمه پخش شوند. در این روش می توان گلوکز را جایگزین عسل کرد.

 

سوهان لقمه ای بدون فر

دستگاه سوهان لقمه ای

برای تولید سوهان لقمه ای از دستگاه های مخصوص استفاده می کنند. این دستگاه ها دارای قطعات بسیار با کیفیت است که عمر طولانی و مفید دارند. سوهان پزها با استفاده از این دستگاه می توانند حجم زیادی از سوهان را تولید کنند و سرعت و عملکرد خود را از این طریق افزایش دهند.

کالری سوهان لقمه ای

میزان کالری 100 گرم سوهان لقمه ای 550 است. بنابراین برای افرادی که در رژیم غذایی هستند مناسب نمی باشد و اگر آن ها قصد مصرف کردند بایستی جانب احتیاط را رعایت کنند. جوانهی گندمی که در این شیرینی استفاده شده است سرشاز از ویتامین های مختلف می باشد که بر سلامت افراد تاثیر می گذارد.

کالری یک عدد سوهان لقمه ای

شاید برای شما هم سوال پیش آمده است که یک عدد سوهان لقمه ای چه تعداد کالری دارد. هر یک عدد سوهان دارای 20 گرم وزن است که 110 کالری را به همراه دارد. برای خرید این محصول به سایت ما مارجعه کنید.

 

کالری یک عدد سوهان لقمه ای

ما برای تولید این محصولات از بهترین مواد اولیه استفاده کردیم و آن ها را با قیمت های مناسبی در اختیار شما خریداران عزیز قرار می دهیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما