کارخانه تولید سوهان باقلوایی خودکار در قم

شرکت تولید و ساخت سوهان باقلوایی خودکار با بیش از ۴۰ سال سابقه در حوزه ی سوهان پزی، یکی از پیشگامان این حوزه در استان قم است که توسط آقای رضا خودکار مدیریت می‌شود. انواع سوهان حبه ای دارچینی و زنجبیلی، سوهان باقلوایی، سوهان حلوایی، گل نازک و… را تولید و به بازار عرضه می‌کند. شرکت سوهان خودکار یکی از بزرگترین تولید کننده سوهان در استان قم می باشد که با ۳ شعبه مشغول به فعالیت است.

کارخانه تولید سوهان باقلوایی خودکار در قم

مشکلات اصلی تولید سوهان حلوایی

مشکلات اصلی تولید سوهان حلوایی بیشتر بخوانید: سوهان گزی حبه ای

سوهان یکی از اصیل ترین شیرینی های کشور و به عنوان نماد استان قم نیز شناخته می‌شود. در این استان حدود ۸۰۰ هزار واحد تولید سوهان وجود دارد که برای بیش از ۴ هزار نفر اشتغال زایی داشته است و حدود ۷۰ درصد سوهان قم توسط خود قومی ها و زائران خریداری می‌شود. یکی از مشکلات تولید در این صنف عدم ثبات بازار و نوسان نرخ خرید مواد اولیه است به طوری که نتوانند آن طور که باید به صادرات این محصول بپردازند. همچنین از طرفی دیگر مالیات این صنف به صورت بی رویه افزایش پیدا کرده است.

از دیگر مشکلات در صنعت سوهان پزی استان قم صادرات این محصول است که شیوه ی نامناسبی دارد. صادرات عمده ی این محصول توسط تجار عراقی حاضر در ایران صورت می‌گیرد و واحد های تولیدی به طور مستقیم اقدام به صادرات نمی‌کنند و این به طوری است که کشور های خارجی تمایل بالاتری به واردات سوهان دارند. اینکه این صنعت با چالش های بسیاری مواجه است که از جمله آن می توان به اکتفا به بازارهای داخلی، عدم توجه به کیفیت سوهان و بی توجهی به بسته بندی، تبلیغات و بازاریابی و عدم شناخت رقبای بین المللی و بازارهای جهانی اشاره کرد.

تولید کننده سوهان جوانه گندم درجه یک

تولید کننده سوهان جوانه گندم درجه یک بیشتر بخوانید: سوهان عسلی با گردو

سوهان جوانه گندم تشکیل شده از: جوانه گندم، شکر، زعفران،هل، گلاب، پسته و روغن است که در سوهان از روغن مرغوب حیوانی استفاده می‌شود. بنا به میزان زعفران، پسته و روغنی که استفاده می‌شود کیفیت سوهان نیز تغییر می‌ کند. حال چند مورد از بهترین تولید کنندگان سوهان را با شما آشنا می کنیم. سوهان محمد ساعد نیا که یکی از با کیفیت ترین سوهان های قم را می‌توان از آن تهیه کرد که در ۸ کشور خارجی نیز نمایندگی دارد.

سوهان محمد سیما از سال ۱۳۷۶ در حیطه ی سوهان پزی فعالیت دارند و محصولات با کیفیتی را ارائه می‌دهند. سوهان خودکار یکی از معروف ترین سوهان فروشی های قم است که طرفداران زیادی دارد سوهان خودکار، سوهان های فوق العاده خوشمزه ای دارد و بدلیل اینکه کارخانه دارند و نیز فروشگاه، برای خرید و کیفیت سوهان مطمئن باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما