صادرات سوهان گزی درجه یک در مشهد

سوهان یکی از مرسوم ترین کالا های مصرفی معروف ایرانی است که استان هایی همچون قم، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد در تولید آن پیشتاز هستند و به اکثر کشور های خارجی اعم از کشور های اروپایی و آمریکای لاتین صادر می کنند. صادرات سوهان گزی مشهدی یکی از معروف ترین آن ها است که کیفیت آن معروف عوام می باشد. صادرات سوهان گزی درجه یک در مشهد

بیشترین صادرات سوهان عسلی با کره به کدام کشورها است

بیشترین صادرات سوهان عسلی با کره به کدام کشورها است صادرات سوهان عسلی بیشتر در مشهد و قم اتفاق می افتد. می توان گفت که قطب تولید سوهان عسلی در این کشور ها می باشد. این نوع از شیرینی یکی از اصیل ترین و سنتی ترین شیرینی های ایرانی می باشد که ایرانیان از این شیرینی برای پذیرایی مهمانان خود در ایام عید همچون عید نوروز، عید هایی مانند شعبانیه و حتی در شب چله هم از این سوهان استفاده می کنند.

این نوع از سوهان به زمان قاجار برمی گردد که در قم مبدا آن بود، تولید شد. این شیرینی در زمان قاجار در قم در یکی از روزهای عید تولید شد و برای ثبت و نشان دادن آن به شاه قاجار آن زمان فرستاده شد. پس از آن شاه از آن خوشش آمد و دستور داد که به عنوان دسر و پیش غذا برای او بیاورند. همین موجب شد که این شیرینی زبانزد مردم شود و تمام شهر ها را فرا بگیرد.

تا جایی که امروزه ما، در شهر قم و مشهد تولید انواع سوهان عسلی با کره و سوهان عسلی با گردو را داریم که صادرات آن بسیار رونق پیدا کرده است. همانطور که ذکر شد تا جایی پیشرفت کرده است که کشور های دیگر خواهان این نوع از سوهان شده اند و سالیانه چندین میلیارد صادرات به آن را داریم.

در ابتدا سوهان را فقط با گلاب، آب، شکر، زعفران و هل به صورت یک حلوای نرم می پختند و به عموم عرضه می کردند. اما در طول زمان که تا الان پخت آن انجام می شود، آن را با زرده ی تخم مرغ و استفاده از جوانه گندم به جای آرد گندم به صورت بهتری در آمد و شکل امروزی را به خود گرفت. از گذشته تاکنون سوهان با طعم های گوناگونی تولید شده که عبارتند از:

  • سوهان عسلی کنجدی
  • سوهان عسلی بادامی
  • سوهان عسلی گردویی
  • سوهان عسلی بادامی
  • سوهان کره‌ای

شرکت صادرات سوهان عسلی با گردو مرغوب

شرکت صادرات سوهان عسلی با گردو مرغوب شرکت های صادراتی سوهان عسلی در تکاپوی تولید انواع بیشتری از سوهان های عسلی هستند و می خواهند که حتما این صادرات را بیشتر کنند. خرید این نوع از سوهان ها در تولیدی ها و مغازه های استان های تولیدی سوهان انجام می شود اما به علت این که همه شهر ها به آن دسترسی ندارند خرید را می توان از سایت های این تولیدی ها انجام داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما